O NÁS

Krásný den všem ????

Zajímá Vás, kdo stojí za Zvídálkama? Kdo s Vámi komunikuje, kdo přichází s nápady, realizuje je a kdo vyřizuje objednávky? Ráda bych Vám vše představila.

Jmenuji se Hanka, jsem učitelka a maminka chlapečka Matyáška. Už od školky byl můj sen stát se paní učitelkou, proto jsem nesmírně ráda, že se mi to povedlo a sen se naplnil.

Do školy jsem nastoupila v roce 2014, kdy jsem dostala své první třídnictví a to druháčky, se kterými jsem strávila 3 roky a dovedla je tak až do páté třídy. Během práce jsem si dálkově dokončila 5. ročník na Pedagogické fakultě v Českých Budějovicích (učitelství na 1. stupeň).  V roce 2017 jsem úspěšně zakončila diplomový kurz Montessori pedagogiky ZŠ pro věk 6-12 let.

Prvotní nápad zařídit si e-shop s pomůckami pro školní děti byl v momentě, kdy jsem dostala po třech letech učení prvňáčky. S nadšením jsem vyráběla různé výukové pomůcky (podle principů M. Montessori), které jsme s prvňáčky hojně využívali. Avšak neměla jsem tu odvahu si e-shop založit.

V únoru 2019 jsem odešla na mateřskou dovolenou a v dubnu se nám narodil Matyášek. Plánovali jsme si užít ty společné tři roky naplno. Bohužel jsme v květnu 2019 skončili v nemocnici na oddělení dětské onkologie v pražském Motole, kde jsme ale v roce 2020 potkali naší úžasnou kamarádku a bojovnici Pavlínku. Pájinka slavila v květnu narozeniny. Jako dárek jsem pro ní vymyslela sešítek s úkoly, aby zahnala dlouhé chvíle strávené v nemocnici na pokoji. Tak vznikl první pracovní sešítek a opět se objevila myšlenka, nabídnout své věci i ostatním. Vymýšlením pomůcek jsem zaměstnávala hlavu jinak než jenom kolem nemocnice, odběrů, léků apod.

Začínala jsem vše nabízet na Facebooku pod názvem „Pomůcky od Hanky“, ale v hlavě už dlouhou dobu byli Zvídálci. V ně se e-shop poměnil v roce 2022. Nyní se zaměřuji i na aktivity pro naše nejmenší. Tvořím takové, u kterých vidím, že o ně Matyášek jeví zájem a mohly by tak zajímat i vaše dětičky. 

Dalším článkem je můj manžel, který ve volných chvílích laminoval a stříhal obrázky, kompletoval sešítky, odnáší většinou objednávky na Zásilkovnu a přebírá balíky s materiálem. Když se zrodí nový nápad, je první „kritik“, který ho vidí a okomentuje ho svými postřehy. Je důležitou součástí našich Zvídálků.

Mezi zvídálkovské „permoníky“ patří i další členové rodiny, kteří měli otlačené prsty nejen od neustálého stříhání. Laminovali, kompletovali, řezali, barvili, lepili a mnoho dalších úkolů bylo na nich. Bez jejich pomoci bych nebyla schopná odeslat tolik sešítků. Všem proto moc děkuji.

No a toto jsou Zvídálci – pomůcky a aktivity pro všechny zvídavé děti ????

Zpět do obchodu